Kopiuj! Wklej!

Podczas moich codziennych podróży z klasy do klasy, jakie wykonuje w czasie przerw udało mi się zauważyć, że 3/4 uczniów naszej szkoły wygląda wręcz identycznie! Czasem wydaje mi się, że słowo ORYGINALNOŚĆ wyginęło tak szybko jak dinozaury miliony lat temu. Otóż rzeczywistość XXI wieku jest inna. Jak wygląda typowa uczennica naszej szkoły? Tu was chyba nie zaskoczę! Nienaganny makijaż, idealnie podreślone oczy i usta, włosy idealnie wyprostowane i wygładzone. Strój. Spodnie z wysokim stanem, najlepiej podwinięte do kostek – „moda dla powodzian” nigdy nie wyjdzie z łask :), na stopach oczywiście buty do biegania (chociaż jedyną aktywnością fizyczną, jaką udało się w nich wykonać jest bieg do autobusu po skończoncyh lekcjach). Na ramieniu torba z najnowszej kolekcji Michaela Korsa. Tak mniej więcej prezentuje się ta piękniejsza cześć społeczności szkolnej. Czas pod lupę wziąć naszych panów! I chociaż mają oni dużo łatwiej niż kobiety, bo nie muszą stosować makijażowych sztuczek, aby zachwycać, mają swój określony styl, przez który często są nazywani „typowymi chłopakami z nowej”. Ich fryzura to coś w stylu: „Dopiero co wstałem z łóżka i nie miałem czasu jej ułożyć..”. Koszula w kratkę, ewentualnie jakiś T-shirt i oczywiście obiowiązkowo spodnie rurki. Tak w dużym skrócie prezentuje się nasze wybitne grono uczniowskie. Teraz pewnie zastanawiacie się, po co napisałam ten felieton, przecież każdy to widzi na co dzień. Nie napisałam tego złośliwie, napisałam, aby każdy z nas mógł na to popatrzeć z innej perspektywy. Nasze społeczeństwo zmierza chyba w złym kierunku, wszyscy wyglądają tak samo, mają te same fryzury, makijaże, noszą takie same ubrania. Gdzie w tym wszystkim jest nasz charakter? Nasz wygląd zewnętrzny powinnien pokazywać, to jacy jesteśmy w środku. Przestańmy stosować tytułową modę na KOPIUJ! WKLEJ! Pokażmy wszystkim, że nie jesteśmy tacy sami jak inni ludzie, że mamy swój WŁASNY styl i osobowość. Pamięajcie o tym, że moda kiedyś przeminie, a to, co mamy w środku, nigdy! „Bo piękno tkwi wewnątrz nas”.

Karolina